E-Ticaret Sitesi Açacaklar İçin Öneriler

E-Ticaret Sitesi Açacaklar İçin Öneriler - 13.05.2013 17:23:29

 Sizler  için bir derleme yaptık ve eticaret sitesi açarken en çok dikkat edilmesi gereken konuları sizlerle paylaşmak istedik.

Eticaret sitesi açarken dikkat edilmesi gerekenler

 • İlk yapmamız gereken firmanın referanslarına göz atabiliriz ve hizmet verdiği firma sayısını sorabiliriz.
C: PlatinMarket olarak 1500 firmaya e-ticaret hizmetini 9 yıldan bugüne veriyoruz. Detay
 
 • Kullanacağınız yazılım her yönüyle mutlaka daha önce test edilmiş mi bu sorunun cevabı da çok önemli
C: PlatinMarket bugüne  kadar toplanda 6 farklı sürüm geliştirilmiştir. Ve yüzlerce firma aktif olarak kullanmaya devam etmektedir.
 
 • Hosting hizmeti ihtiyacınızı karşılayacak mı web alanı ve databese alanında sınırlandırmalar var mı paket yazılımı kullanırken sizden hostingle ilgili extra ücretler istenecek mi ?
C: PlatinMarket kendi sunucu altyapısını kullanmaktadır. Hosting alanı sınırsız trafik imkanları piyasanın çok üstündedir. Detay
 
 • Hizmet aldığınız firma yazılımı ücretsiz güncelliyor mu bu güne kadar kaç versiyon çıkarmış bu konu aslında internetten satış yapıyorsanız ilk önceliklerinizden olmalı yazılımınız yenilikleri takip ediyorsa sizlerde başarılı olabilirsiniz
C: PlatinMarket bugüne kadar 9 yılda 6 farklı sürüm ve onlarca ara sürüm çıkartmıştır. Her 3 ayda bir major her 2 ayda bir minör güncellemeleri ücretsiz olarak sunmaktadır.
 
 • Eticaret yazılımınızda gelişmiş seo ayarları var mı. Adres biçimlendirme , site map hazırlama analytcs web master adwords entegrasyonu var mı , etiket sistemi , rich snippets gibi arama motoru optimizasyonuyla ilgili hayati özellikler yer almakta mı?
C: Evet detaylı bilgisi seo sayfamızdan alabilirsiniz. Detay
 
 • Aldığınız hizmetlerin takip eden senelerde size maliyeti ne olacak bir sözleşmeyle sabit bir ücret mi ödeyeceksiniz yoksa takip eden seneler belirsiz mi ?
C: PlatinMarket e-ticaret paketlerinde sözleşmelerde belirtilen sabit ücretler diğer yıllarda talep edilmektedir.
 
 • Serverlar nerede  ne marka ve özellikleri nelerdir. İşinizi geliştirmeniz durumunda size özel server hizmeti verilebilecek mi ?
C: Sunucularımız Türkiye'de İstanbul - Altunizade netfactor datacenter da barındırılmaktadır. Dell ve HP sunucularımız en güncel donanım konfigrasyonlara sahiptirler. Detaylı bilgi için netfactor.com.tr
 
 • Sitenizin tasarımı hedef kitlenizi cezbecek mi özel  tasarım imkanı sağlanmakta mı standart tasarımları görebilecek misiniz ?
C: ücretsiz standart tasarımların yanı sıra en cazip fiyatlarla özel tasarım çalışmasınıda ekibimize yaptırabilirsiniz.
 
 • Kullanılacak ssl sertifikası nedir sabit ip var mı ?
C: SSL sertifikası 128 Bit rapidSSL dir. Statik ip her müşterimize özel olarak verilemektedir.
 
 • Hizmet aldığınız firmadan teknik destek alabilecek misiniz. sınırları neler olacak
C: Tüm müşterierimiz ücretsiz ve sınırsız teknik destek alabilirler. Telefon,mail ve destek.platinmarket.com destek sistemimiz üzerinden destek ve eğitim alabilirler.
 
 • Hizmet aldığınız firma eğitim desteği veriyor mu ?
C: PlatinMarket Ataşehir ofisimizde her çarşamba eğitim günlerimize ücretsiz katılarak destek alabilirsiniz.
 
 • Hizmet aldığınız firma online pazarlama  konusunda size yol gösterebilecek mi ?
C: PlatinMarket olarak 9 yıllık e-ticaret tecrübemizi ücretsiz danışmanlık hizmetimiz altında sizlere sunuyoruz. siteniz ile ilgili pazarlama ve yönetim adına özel fikir ve öneriler sunuyoruz.
 
 • Musasebe programı entegrasyonu yapılabilecek mi başlangışta maliyetli olsa bile ilerde entegrasyon yapabileceğiniz altyapılar var mı ?
C: Özel olarak dilediğiniz firmanın muhasebe programına entegrasyon gerçekleştirilebilir.
 
 • Sosyal medya konusunda size neler sunuluyor. paylaşım butonları var mı ?
C: PlatinMarket sosyal medya ile tam entegrelidir. paylaşım ve beğen butonları yanı sıra ücretsiz olarak facebook'ta sanal mağaza açmanıza olanak sağlayan fstore altyapısı mevcuttur.

17.05.2013

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.